Iz Nacionalnega centra za animacijo in oblikovanje so sporočili, da so video v okviru njihove diplome naredili trije njihovi študentje. Za osnovo so vzeli pravi videoposnetek, ki pa so ga nekoliko predelali. ''Tako orel kot otrok sta bila ustvarjena s trodimenzionalno animacijo in kasneje vključena v film,'' so zapisali na njihovi spletni strani.
Video, ki ima na YouTubu že skoraj 15 milijonov ogledov, je bil na socialnih straneh deležen veliko pozornosti. Vsi so se spraševali, ali planinski orel pred očmi očeta res zgrabi manjšega otroka in ga po nekaj metrih v zraku izpusti. ''Nejeverni Tomaži'' so trdili, da je na videu nekaj narobe z orlovo senco, prav tako pa naj bi imela ta ptica roparica preozka krila. Ustvarjalci naj bi se ušteli tudi z barvami: planinski orel je obarvan sivkasto, običajno pa je bolj rjave barve.
Iz centra so še sporočili, da so njihovi študentje že večkrat objavili neresnične posnetke. Na enem bolj znanem je pingvin, ki naj bi pobegnil iz muzeja ekosistemov Montreal Biodôme (video spodaj).
Zanimivosti
Ni res: planinski orel ni odnesel otroka
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
J.R.
Komentarji
40
Iz neke šole za grafično oblikovanje so sporočili, da se prebivalcem Montreala ni treba bati, da bi jih odnesel orel. Njihov videoposnetek, na katerem se velik ptič spravi na otroka, namreč ni pristen.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (40)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.