Po posnetkih iz leta 2008, ko se je sonda Merkurju približala na razdaljo 200 kilometrov, so to prvi posnetki, ki so bili narejeni znotraj Merkurjeve orbite.
Sonda Messenger je prva sonda v zgodovini, ki je uspešno vstopila v Merkurjevo orbito. Tam bo ostala približno eno leto. Za eno pot okoli Merkurja sonda po Nasinih izračunih na višini najmanj 200 kilometrov potrebuje 12 ur. Z Messengerjem bodo Nasini znanstveniki pridobili pomembne podatke o tem planetu.
Te dni še potekajo preverjanja orodij za znanstvene raziskave, ki so na krovu Messengerja, kot napoveduje Nasa pa se bo 4. aprila začel raziskovalni del misije. Sonda je opremljena z orodji, ki bodo omogočala prenos slikovnega gradiva, ter tudi s spektrometri za analizo atmosfere in površja planeta ter za opazovanje plazme in energijskih delcev.
Znanstveniki upajo, da jim bodo raziskave pomagale priti do uporabnih podatkov o Merkurjevem magnetnem polju, skorji in kraterjih na površju planeta, ki so sicer vedno v senci.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.