Znanstveniki so raziskavo opravili med 9000 Britanci, starimi okrog 50 let. Ugotovili so, da imajo tisti, ki so lahke droge uživali celo do 40. leta starosti, enake ali celo boljše rezultate kot njihovi vrstniki, ki niso nikoli uživali drog. Vodja projekta Alex Dregan s King's Collega v Londonu pravi: "Ta majhna prednost na strani občasnih uživalcev lahkih drog verjetno kaže še na nekaj drugega. Menim namreč, da so bile osebe, ki so občasno uživale konopljo, v povprečju bolj izobražene od tistih, ki so se drog izogibale.''
Udeleženci raziskave so priznali, da so najbolj pogosto uživali konopljo, le okrog pet odstotkov vseh vprašanih pa je poskusilo tudi amfetamine, LSD, halucinogene gobice, kokain in ekstazi.
Dregan v svoji študiji, ki jo je objavil v reviji American Journal of Epidemiology, pravi: "Rezultati testov kažejo, da jemanje lahkih drog pri ljudeh srednjih let ni nujno povezano s poslabšanjem kognitivnih sposobnosti. Seveda pa ne izključujem možnosti, da pri nekaterih osebah, ki so dalj časa jemale droge, pride do škodljivih učinkov."
Psihiater John Halpern z Medicinske univerze na Harvardu je komentiral izsledke raziskave: "Naši možgani so očitno zelo odporni. Kljub temu pa mislim, da ti rezultati raziskave ne bi smeli služiti kot podpora uživanju mehkih drog."
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.