Zanimivosti

Obkrožil Zemljo brez postanka

Topeka, 03. 03. 2005 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Ameriški avanturist Steve Fossett je postal prvi človek na svetu, ki mu je uspelo brez kopilota in vmesnega postanka z letalom obkrožiti Zemljo.

GlobalFlyer pristaja po 67 urah neprekinjenega leta okrog Zemlje (Foto: Reuters)
GlobalFlyer pristaja po 67 urah neprekinjenega leta okrog Zemlje (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

Po 67 urah letenja je danes ob 13.48 po lokalnem času (20.48 po srednjeevropskem času) s svojim ultralahkim letalom GlobalFlyer pristal na letališču Salina v Kansasu, od koder je v ponedeljek po lokalnem času krenil na pot.

Steve Fossett proslavlja uspešen podvig (Foto: Reuters)
Steve Fossett proslavlja uspešen podvig (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

60-letni Fossett je že pred tem večkrat skušal z balonom obkrožiti Zemljo brez postanka, vendar mu je to uspelo šele v šestem poskusu. Tokrat mu je 37.000 kilometrsko pot uspelo brez postanka z ultralahkim letalom premagati že v prvem poskusu. Obstajala je sicer nevarnost, da bi mu zmanjkalo goriva za tak podvig, vendar mu je s pomočjo vetra uspelo.

  • Splošen
  • Goran Bojčevski
  • Rade Šerbedžija
  • Svetlana Zaharova
  • Od čardaša do valčka
  • Večer Puccinijeve glasbe
  • Hamo
  • Vlado Kreslin
  • Trip to Las Vegas
  • Orkester Sv. Cecilija
  • Tosca
  • Nesrečniki
  • Otello
  • Maksim Vengerov
  • Martha Argerich
  • Dunajski filharmoniki