Nenavadna gomila prahu vsebuje po trditvah znanstvenikov najstarejše ostanke življenja na zemlji. Te fosile so ustvarili mikrobi, ki so stari več kot 3 milijarde let. Znanstveniki poudarjajo, da ta gomila prahu pomeni določen tip življenja, ki ga astrobiologi skušajo najti na površini marsa.
Teorija, ki je bila objavljena v časopisu Nature, predpostavlja, da gomila nima nenavadne oblike le po naključju, ampak so jo starodavni mikrobi izkopali in zgradili. Raziskovalka na Centru za astrobiologijo v Avstraliji Abigail Allwood je poudarila: “Ti ostanki so predhodniki življenja. Če mislite, da je življenje nastalo na zemlji, potem se je lahko začelo prav tu.”
Bruce Runnegar iz Inštituta za astrobiologijo v Kaliforniji je zatrdil: “to je najboljši dokaz za najstarejšo obliko življenja na zemlji. Ti fosili imajo preveč zapletene oblike, da bi jih lahko pripisali dejavnosti nebioloških procesov - toda to je potrebno še natančneje raziskati.”
Runnegarja, ki je preučil gomile v zahodni Avstraliji je, ko je prvič videl starodavne ostanke na lastne oči, prežel nezemljski občutek.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.