
Lieberman se je lotil raziskave v sodelovanju z velikim številom tekačev iz ZDA in Afrike. Med bosonogimi je pod drobnogled vzel predvsem tekače iz Kenije, od koder prihajajo številni šampioni.
Z raziskavo, ki jo je objavil v znanstveni reviji Nature, je ugotovil, da se ljudje, ki že od rojstva tečejo bosi, najprej tal dotaknejo s sprednjim ali srednjim delom stopala. Na podoben način tečejo tudi takrat, ko so obuti. Za razliko od njih pa se ljudje, ki celo življenje tečejo v športnih copatih, pri teku najprej tal dotaknejo s peto, zaradi česar velik del telesne teže prenašajo na nožne sklepe.
Ameriški raziskovalec pa vseeno ni zagovornik radikalnih sprememb. Tekačem svetuje, naj tehniko spremenijo postopoma, da ne bi prišlo do nezaželenih sprememb. Predlaga, naj atleti, ki so se odločili odvreči športno obutev, v začetku bosi pretečejo le 10 odstotkov razdalje, ki so si jo izbrali.
A tekanje in hoja z bosimi nogami ne preprečujeta le poškodb stopal in nožnih sklepov, temveč menda ščitita tudi pred nastankom Alzheimerjeve bolezni. Preverite, zakaj!

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.