RT @VIVA_log: 25.000 Tarantula Menyerang Kota di Australia http://t.co/hpHGFbg16T pic.twitter.com/1E0ZFdxbSM
— VIVAcoid (@VIVAcoid) June 28, 2015
Znanstveniki ne znajo pojasniti, zakaj na območju 10 kilometrov okoli mesta Maningrid v Avstraliji, živi 25 tisoč strupenih ptičjih pajkov, ki spadajo v družino Theraphosidae (same vrste še ne poznajo): "Ponavadi skupaj živi do 300 pajkov, tako da je ta kraj res zanimiv. Ena razlaga je, da manjkajo njihovi naravni sovražniki, ali pa se tukaj nahaja nekaj, kar je za njih dober vir hrane."
Pajke te vrste so že kar nekaj let nazaj odkrili lokalni šolarji, a šele zdaj so znanstveniki videli kako velika populacija je to. Poleg tega so odkrili, da je to popolnoma nova vrsta ptičjih pajkov, katere imena še niso izbrali. Prijel se jih je vzdevek potapljaške tarantele, kajti pajki se v vodi obdajo z mehurčki kisika in brez težav živijo v vodi. O sami vrsti je zelo malo znanega, znanstveniki ne vedo niti tega, kje živijo mladiči in če se najdejo še kje drugje v Avstraliji.
Robert Raven, ki preučuje pajke in je poimenoval preko 400 pajkov v svoji 40-letni karieri, meni, da je to neverjetna najdba in zelo pomembna za raziskave, tako zaradi samih pajkov, kot njihovega strupa, ki bi bil lahko veliko odkritje v farmaciji.
Ravnica, ki je občasno poplavljena, se nahaja na severu Avstralije in je pod varstvom Aboriginov: "Že kot otrok sem opazila luknje v tleh, ko sva šla z očetom lovit ribe. Oče mi je povedal, da v njih živijo pajki, a to mi je povedal malce prepozno, ker sem že stopila na luknjo, kasneje mi je zatekla noga in bilo je zelo boleče," je svoje prvo srečanje z dotičnim ptičjim pajkom povedala prebivalka mesta. Sicer niso smrtno nevarni, a njihov ugriz je zelo boleč, človek lahko več ur bruha, dolge pipalke s katerimi zagrize, pa lahko povzročijo tudi raztrganine.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.