
Vojaki iz nizozemske enote, ki pomagajo preživelim v Pakistanu, so se pritožili, da morajo spoštovati prepoved uživanja alkohola, medtem ko se španski in britanski vojaki smejijo njihovi vzdržnosti in se opijajo v svojih taboriščih.
»Preden smo prišli, so nam povedali, da je alkohol v tej deželi prepovedan in smo to sprejeli,« je za nizozemski dnevnik De Telegraaf dejal eden od vojakov. »Španci se mimo nas vozijo z avtomobili polnimi Heinekena ... in Angleži se nam smejijo, ko nas pijani obiščejo v taboru,« je dejal nek drug nizozemski vojak.
Tiskovni predstavnik nizozemskega ministrstva za obrambo je povedal, da je prepoved uživanja alkohola v muslimanskih deželah splošna vojaška praksa in je v skladu s spoštovanjem lokalnih navad. »Več deset tisoč ljudi je izgubilo življenje v potresu in tisoči so izgubili vse, kar imajo,« je dejal. »Odpoved alkoholu je le majhna žrtev v primerjavi z dobrim delom.«