Zanimivosti

Pijani delavec poplavil Tirano

Tirana, 30. 09. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nek pijani delavec je nedavno iz jeze, ker so mu prepovedali še naprej piti na delovnem mestu, pritisnil na gumb in odprl zapornice na jezu umetnega jezera pri Tirani, kar je povzročilo poplave v velikem delu albanske prestolnice.

Voda je ponekod segla tudi pol metra visoko. Poplavljenih je bilo več sto hiš in trgovin, več tisoč gospodinjstev pa je ostalo brez električne energije, ker je voda zalila transformatorske postaje.

(Foto: Reuters)
(Foto: Reuters) FOTO: Reuters

Albanska vlada se je zaradi incidenta sestala celo na nujni seji in na pomoč poklicala vojsko, ki pa tudi dan kasneje ni uspela zapreti zapornic in zaustaviti odtekanja vode. Albanske oblasti so morale nato blokirati vse dohode do jezera, na pomoč pa so poklicale tudi strokovnjake, da bi našli rešitev za umiritev vode.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.