Nekateri ameriški starši, katerih otroci so izpostavljeni neprijetnim podobam z zaslona sosednjega avtomobila z vgrajenim DVD sistemom, zahtevajo prepoved prikazovanja pornografskih filmov v avtomobilih. Pritožili so se tudi na sodišče.
"Imamo ljudi, ki se pritožujejo, da so pred semaforjem, ko so čakali na zeleno luč, v sosednjem avtomobilu videli takšne posnetke s seksualno vsebino, ki prav gotovo ne sodijo na video zaslon v avtu," je dejal zagovornik ogorčenih staršev.
V ameriški zvezni državi Kalifornija je vse več ljudi, ki v svojih avtomobilih na DVD gledajo porno filme: medtem ko jih je bilo leta 2000 le 105, je njihovo število lani naraslo že na 920. Problematika je postala tako pereča, da je končala na kalifornijskem sodišču, ki pa je zavrnilo zahtevo po prepovedi prikazovanja porno filmov prek DVD v avtomobilih.