Zanimivosti

Pozabil je živeti

Seul, 10. 08. 2005 00.00 1 min branja 0

Med računalniškim maratonom je pozabil živeti.

Zasvojenost z računalniški igricami je lahko usodna, zlasti če medtem pozabite na hrano, pijačo in spanec.

Med računalniškim maratonom je pozabil živeti.
Med računalniškim maratonom je pozabil živeti.
FOTO: Reuters

28-letni Korejec se je zgrudil in umrl, potem ko se je usedel za računalnik in pred njim preživel 49 ur. Smrt ga je doletela po neprekinjenem računalniškem maratonu, ne da bi pri tem karkoli zaužil, prav tako si ni privoščil niti spanca.

Medtem ko se je igral z vojaško igrico Starcraft, ga ni bilo mogoče niti za minuto premakniti izpred računalniškega zaslona, je sporočila policija. Po dveh dneh igranja se je onesvestil, kasneje pa umrl v bolnišnici. Zdravniki domnevajo, da ga je zadel srčni infarkt.

Zasvojeni Korejec je prejšnji mesec zgubil službo, ker se je na delovnem mestu ves čas igral z računalniškimi igricami.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763