Zanimivosti

Preložili izstrelitev Endeavourja

Cape Canaveral, 11. 11. 2002 00.00 1 min branja 0

image (28)

Dve uri pred načrtovano izstrelitvijo ameriškega vesoljskega plovila Endeavour proti Mednarodni vesoljski postaji so se strokovnjaki vesoljske agencije NASA odločili, da bodo zaradi tehnične napake izstrelitev preložili na 18. november.

Kot so sporočili iz vesoljskega centra Kennedy na Floridi, so izstrelitev - sicer predvideno za davi ob 6.59 po srednjeevropskem času - preložili zaradi uhajanja kisika iz enega od dveh sistemov za oskrbovanje astronavtov na krovu Endeavourja. Na ladjo so sicer že naložili tudi 1,9 milijona litrov raketnega goriva.

Endeavour, ki bo v vesolju ostal enajst dni, bo na Mednarodno vesoljsko postajo (MVP) ponesel novo tričlansko posadko in nato ob vrnitvi na Zemljo s sabo pripeljal še tri astronavte, ki so na MVP že od junija. Na Endeavourju naj bi v vesolje poletelo sedem ljudi.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763