
"Prisliti žensko, naj se poroči z moškim, ki ga ne želi, in ji preprečiti, da bi si moža izbrala posvoji volji, je v nasprotju z islamskimi zakoni," trdi veliki mufti šejk Abdul Azil al Šejk. Dodaja še, da bi morali očete, ki svoje hčere silijo v zakon, zapreti in jih izpustiti šele potem "ko si premislijo".
Prav dejstvo, da mladoporočenca ne moreta vplivati na izbiro partnerja, naj bi bilo razlog za vedno večje število ločitev. V Savdski Arabiji se namreč razdre vsak drugi zakon.

Prepoved pomeni tudi pomembno zmago v boju za pravice žensk v državi, ki jo vodijo v skladu s strogim islamskim šeriatskim pravom. Savdske ženske si morajo tako vedno zakrivati obraz, prepovedano jim je potovati, družijo pa se lahko le z moškimi, s katerimi so si v sorodu. Poleg tega ne smejo voliti in tudi ne kandidirati na volitvah. Kljub temu pa so v zadnjih letih dosegle kar nekaj pomembnih zmag. Pred štirimi leti so jim – sicer le z dovoljenjem moškega sorodnika – začeli izdajati osebne izkaznice, junija lani so spremenili zakon, ki je ženskam prepovedoval zaposlovanje v večini služb, letos pa naj bi se prve zaposlile celo na zunanjem ministrstvu.