
Nutricionisti so doslej trdili, da antioksidanti podaljšujejo človeško življenje, preprečujejo srčna in rakava obolenja ter izboljšujejo spolno življenje. Strokovnjaki z univerze Kansas State iz Manhattna v Kansasu tudi sedaj govorijo o pozitivnih učinkih te hrane, vendar opozarjajo, da prevelika potreba po antioksidantih pomeni, da nam v organizmu primanjkuje prooksidantov.
Prooksidanti v nasprotju z antioksidanti pospešujejo staranje človeškega organizma. Če je v telesu preveč antioksidantov, se podre ravnotežje, kar lahko pri starejših ljudeh povzroči oslabljeno dihanje. Takšne osebe se zaradi tega ne morejo posvečati telovadbi in drugim oblikam rekreacije. Poskusi pri živalih so pokazali, da so bile funkcije mišic pri tistih, ki so imeli v telesu preveč antioksidantov, bistveno oslabljene.
Profesor Steven Copp je povedal: "Številni ljudje se ne zavedajo, da je ravnovesje med antioksidanti in prooksidanti zelo pomembno. Če zaužiješ preveč hrane, bogate z antioksidanti, ne moreš pričakovati, da boš zato bolj zdrav. Težave se lahko s tem še povečajo."

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.