Zanimivosti

Prodaja mini države

Rim, 11. 01. 2007 10.47 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Naprodaj je najmanjša država s svojimi potnimi listi, denarjem, znamkami, zastavo in celo nogometnim klubom.

Naprodaj je kneževina Sealand na 550 kvadratnih metrov veliki kovinski ploščadi, ki stoji na dveh betonskih stebrih ob britanski obali v grofiji Essex.

Lastnik, nekdanji britanski major Paddy Roy Bates, se je z družino tja naselil leta 1967, območje razglasil za neodvisno državo in se samooklical za kneza. V tej funkciji je doslej pogumno branil svojo kneževino pred različnimi poskusi, da bi njega in družino pregnali iz "države".

Danes 85-letni Paddy Roy je leta 1999 "vladavino" predal sinu Michaelu, ki pa se je odločil, da je prišel čas, da kneževino "izpusti iz rok". Kot zatrjujejo lastniki, ima Sealand še eno posebno lastnost; gre namreč za davčni raj, zaradi česar upajo, da bo zaslužek pri prodaji osemštevilčen.

  • Bauhaus katalog
  • Makita set orodij
  • Cubes hladnilnik
  • figura božiček
  • Božično drevo
  • Led figurica
  • Božična razsvetljava
  • Akustični panel
  • Konvektorski grelnik
  • Kopalniško pohištvo
  • Svetlobna veriga
  • Zložljivi podest
  • Božične krogle
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.