Zanimivosti

Rusi in Američani najbolj poznajo Hitlerja

Berlin, 14. 06. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Kot je pokazala raziskava inštituta Forsa, ki je bila izvedena med prebivalci Rusije in ZDA, noben Nemec ni tako poznan kot Adolf Hitler.

Nacističnega voditelja, rojenega v Avstriji, je namreč z Nemčijo povezalo 37 odstotkov Rusov in 34 odstotkov Američanov. Sledil je kancler Gerhard Schröder, ki ga je z Nemčijo povezalo 14 oziroma 18 odstotkov vprašanih. 77 odstotkov Rusov in 71 odstotkov Američanov je še menilo, da je demokracija v Nemčiji trdno zasidrana. Skoraj tretjina Američanov je bila mnenja, da imajo ljudje v Nemčiji fašistična stališča, medtem ko je bilo takšnega mnenja 11 odstotkov Rusov. Med tipično nemške značilnosti so prebivalci obeh držav uvrstili disciplino, pridnost, točnost in izobrazbo. Podoba Nemčije se je v očeh 75 odstotkov Rusov lani izboljšala, obenem pa se je po mnenju 35 odstotkov Američanov poslabšala.

Študijo o podobi Nemčije je naročil radio Deutsche Welle, izvedena pa je bila na vzorcu tisoč ljudi med 6. oktobrom in 2. novembrom lani.

  • Igra Ena več
  • beep-boop figurica
  • dollhouse
  • Pandica gabby
  • kinetični pesek
  • hiša set dora
  • Squishy maker
  • vesoljska raketa
  • kimmon
  • otroci proti staršem
  • Resnica ali laž
  • Gasilsko vozilo smrkci
  • Paw patrol
  • avtobus
  • Žerjav rubblecrew