Zanimivosti

Rusi ponujajo lunarni turizem

Moskva, 27. 07. 2005 00.00 1 min branja 0

Notranjost vesoljske ladje Sojuz, s katero naj bi petični turisti poleteli okrog Lune

Neka ruska družba bo turistom ponudila potovanje okoli Lune pod pogojem, da bodo segli globoko v žep.

Notranjost vesoljske ladje Sojuz, s katero naj bi petični turisti poleteli okrog Lune
Notranjost vesoljske ladje Sojuz, s katero naj bi petični turisti poleteli okrog Lune
FOTO: Reuters

V Rusiji bodo turistom ponudili potovanje okoli Lune za sto milijonov dolarjev, piše ruski dnevnik Izvestija. Ruska družba Energija, ki sodeluje pri izgradnji vesoljskih plovil, je v ponedeljek ta načrt predstavila ruski vesoljski agenciji.

Turisti naj bi z ruskega vzletišča v kazahstanskem Bajkonurju poleteli v vesoljski ladji Sojuz, zatem prebili sedem dni na Mednarodni vesoljski postaji (ISS), na koncu pa še obleteli Luno.

Ruska vesoljska agencija, ki si na vse načine prizadeva privabiti dodatna finančna sredstva, je v vesolje že poslala dva turista, in sicer ameriškega poslovneža Dennisa Tita in Južnoafričana Marka Shuttlewortha. Vesoljska karta za sedemdnevno potovanje ju je stala 20 milijonov dolarjev.

  • Mercator - Freeon Toby Plus
  • Mercator - Sierra Freeon
  • Mercator - Mam
  • Mercator - Gillette in Venus
  • Mercator - Creme Supreme
  • Mercator - Nivea Cellular
  • Mercator - darilne garniture
  • Mercator - Palmolive
  • Mercator - Schauma
  • Mercator - Sensodyne
  • Mercator - Pampers
  • Mercator - Axe
  • Mercator Pika
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1534