Izsledki raziskave fondacije British Lung, v kateri je sodelovalo 2500 ljudi, kažejo, da je smrčanje prava nočna mora za vse predstavnice nežnejšega spola. Kar 39 odstotkov žensk zaradi partnerjevega smrčanja ponoči redno hodi spati v drugo sobo, vsaki deveti par pa zaradi težav s smrčanjem spi ločeno.
Ljudje zaradi smrčanja partnerja vsako noč v povprečju izgubijo uro in pol spanca, kar znaša 574 ur letno oziroma skoraj 23 dni.
Strokovnjaki opozarjajo, da je močno smrčanje lahko simptom za spalno apnejo. Gre za stanje, pri katerem oseba med spanjem za kratko obdobje preneha dihati, potem pa neizmerno hlasta za zrakom, ne glede na trajanje spanja pa se zbudi neprespana. Moten spanec lahko pusti posledice pri obeh partnerjih, kar lahko posledično destruktivno vpliva na zvezo.
Opozarjajo, da se smrčanje pojavlja predvsem pri osebah s povečano telesno težo kot tudi pri tistih, ki prekomerno uživajo alkohol.
Toda ženska izžene iz spalnice partnerja tudi zaradi povsem drugačnega vzroka.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.