Skozi zgodovino poznamo kar nekaj primerov, ko so se posamezne živali in tudi tropi prav specializirali za lov na ljudi. V nekaterih primerih gre za poškodbe, zaradi katerih plenilci ne morejo več loviti običajnega plena, a precej bolj običajno je, da plenilce v to prisili človeško vmešavanje v njihov naravni prostor.
Takšen primer je primer ubijalskih levov iz Njombe. Okoli leta 1932 je celo krdelo levov, kar je precej nenavadno, napadalo vasi v Tanzaniji, pri tem pa naj bi ubili kar 1.500 ljudi. Po legendi naj bi krdelo vodila neka čarovnica zaradi maščevanja, ker so jo izgnali kot šamanko.
Najhujši incident napadov živali na ljudi se je zgodil med drugo svetovno vojno na otoku Ramree v Burmi. Proti koncu druge svetovne vojne je bil otok Ramree prizorišče silovitih bojev med japonsko vojsko in zavezniki. Zaveznikom je uspelo potisniti Japonce v mangrova močvirja, polna komarjev, škorpijonov in lačnih slanovodnih krokodilov, ki zrastejo do sedem metrov in tehtajo več kot eno tono. Zavezniki so obkolili močvirje in pozvali nasprotnika, naj se preda, zaradi svoji fanatičnosti in vojne propagande japonski vojaki tega niso storili. Ocenjujejo, da se je v močvirja skrilo okoli 1.000 japonskih vojakov in od teh jih je preživelo samo 20. Teh dvajset je povedalo grozljive zgodbe o tem, kako so njihove tovariše drugega za drugim požrli krokodili. Britanski vojaki so poročali, da so slišali krike vojakov in pljuskanje vode, ko so krokodili mrcvarili vojake. Še posebej so bili pogubni napadi ponoči, ko je po več deset krokodilov na enkrat napadlo vojake. V Guinnessovi knjigi rekordov je pokol na Ramreeju označen kot največja katastrofa, ki so jo nad ljudmi povzročile živali.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.