Zaradi ptičje gripe je v nekem tajskem zasebnem živalskem vrtu blizu Bangkoka poginilo 30 tigrov. Za posledicami te smrtonosne bolezni je poginilo ali pa so usmrtili skupno že 83 tigrov. Oblasti v provinci Chonburi pa poročajo, da so uspeli odstraniti vse okužene tigre.

Tigri so začeli umirati 14. oktobra, s ptičjo gripo pa so se verjetno okužili z okuženo perutnino, s katero so jih hranili. Od 83 živali so jih 50, ki so kazali simptome bolezni, uspavali, da bi preprečili širjenje virusa. Pred izbruhom bolezni je bilo v živalskem vrtu 441 tigrov.
Z virusom ptičje gripe se poleg ptic lahko okužijo tudi sesalci, kot so prašiči in mačke, pa tudi ljudje. Ta bolezen je od začetka leta v Aziji zahtevala že najmanj 31 smrtnih žrtev, od tega 20 v Vietnamu in 11 na Tajskem. 100 milijonov piščancev in druge perutnine so preventivno poklali ali pa so poginili zaradi ptičje gripe.