“Kljub temu da so potrebne še nadaljnje študije, so rezultati opravljene raziskave zelo spodbudni in dokazujejo, da znanost lahko veliko pripomore k zdravljenju erektilne disfunkcije,“ pravi Anthony Atala, direktor raziskovalnega inštituta univerze Wake Forest. “S pomočjo tehnologije bi lahko nadomestili del gobastega tkiva v penisu, ki se med erekcijo napolni s krvjo in omogoča, da se penis 'dvigne', poseg pa bi uporabljali predvsem pri bolnikih, ki imajo težave z erekcijo zaradi raka, hudih poškodb ali prirojene motnje genitalij.“
Znanstveniki so zajcem najprej odvzeli celice iz gladke mišice, ki povezujejo endotelialne celice iz tkiva v zajčjem penisu. Celice so v laboratoriju razmnožili ter jih 'posejali' na tridimenzionalni skelet, ki je predstavljal ogrodje za rastoče tkivo. Tkivo se je začelo zaraščati v obliki zajčjega penisa in čez čas doseglo pravo gostoto in velikost, v njem pa so izmerili tudi enak pritisk, kot je v zdravem tkivu med erekcijo.
Zajci, ki so imeli vsajeno umetno erektilno tkivo, so se s samicami parili povsem normalno. Spolovila osmih zajkelj od dvanajstih so vsebovala spermo, štiri zajklje pa so skotile povsem zdrave mladičke.
V prihodnosti pa lahko pričakujemo tudi bioničnega človeka. Več o tem, kaj vse je že bioničnega, si lahko preberete v članku Prihaja bionični človek.
KOMENTARJI (45)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.