

Avstralski “spiderman“ Nick Le Souef bi rad za bolne otroke zbral okrog 37.000 evrov, to pa želi doseči tako, da bo kar tri tedne jedel, spal in delal z več sto najbolj znanimi avstralskimi osemnožci. “Malo sem trapast, ker bom šel v to,“ priznava Le Souef, ki bo zaprt skupaj s potencialno smrtonosnimi rdečehrbtnimi pajki pa tudi tarantelami in drugimi pajki, katerih ugrizi znajo biti precej neprijetni. “Rdečehrbtni pajki so potencialno smrtonosni, a odkar so iznašli protistrup, zaradi njihovega ugriza že dolgo ni umrl nihče. Vem, da me ne bo nobeden ugriznil,“ je pogumnež povedal za medije. “Doslej so me že ugriznile kače, zbodli morski biči in strupene ribe, nikoli pa me še ni ugriznil pajek. Toliko o tem.“
Le Souef bo 3,6 dolgo in 1,2 metra široko “sobo“ v izložbenenem oknu delil s številnimi sostanovalci, ki se bodo sicer preživljali s ščurki in črički. “Nekateri izmed njih se bodo zapletli v mreže, druge pa bodo pajki polovili in jih požrli,“ je povedal v smehu.
Le Souef je sprva v svoji kletki želel imeti 400 pajkov, a jih bo imel precej več, saj se bodo mnoge vrste med seboj pobile. “Dogajal se bo pravi pokol,“ je dodal. Tri tedne sicer namerava preživeti delavno – brusil bo opale in pisal knjigo spominov, na vprašanje, kaj bo storil, če ga bo ugriznil največji pajek (huntsman), pa je odgovoril: “Ne vem, kaj se bo zgodilo z mano. Umrl ne bom, to vem, bo pa vse skupaj zagotovo zelo boleče.“

KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.