To je prvo takšno odkritje po tem, ko je pred skoraj dvema desetletjema mimo planeta potovala vesoljska raziskovalna sonda Voyager 2.
Dva novo odkrita meglena prstana sta sicer izven Uranovega sistema prstanov, ki so ga poznali doslej, vendar še vedno znotraj orbit njegovih velikih lun, je povedal astronom z Inštituta SETI Mark Showalter, ki je prstana tudi odkril. Znanstveniki so do odkritja obeh novih prstanov prišli že leta 2004 s pomočjo Hubblovega teleskopa, vendar pa v njihov obstoj niso bili povsem prepričani. Zato so ponovno preučili posnetke, ki jih je ob preletu Urana naredil Voyager 2. Zdaj so na njih potrdili obstoj obeh prstanov, ki so jih prej zaradi medlosti očitno spregledali. Podrobnosti naj bi bile sicer znane v petkovi izdaji revije Science.
Novoodkrita prstana sta sestavljena iz medlih slojev prašnih delcev, ki se nenehno napajajo z erozijo večjih vesoljskih teles. Znanstveniki domnevajo, da se najbolj zunanji prstan napaja z delci z lune Mab, ki so jo odkrili leta 2003.
Poleg tega so znanstveniki od leta 1994 merili tudi spremembe v orbitah Uranovih lun. Meritve nakazujejo, da lune po orbitah potujejo "naključno in kaotično", je povedal Jack Lissauer iz Ameriške vesoljske agencije NASA. Zaradi nestabilnosti lun predvidevajo, da bodo v naslednjih nekaj milijonih let, trčile med seboj.