Asteroid MN4 so odkrili 19. julija letos Nasini znanstveniki Roy Tucker, David Tholen in Fabrizio Bernardi, ki so zaposleni na observatoriju Kitt Peak v Arizoni. Po dosedanjih podatkih znaša verjetnost, da asteroid trešči na Zemljo, med 1,6 in 2,3 odstotka. Verjetnost se res zdi majhna, vendar je to največja verjetnost trčenja z Zemljo, ki so jo doslej izračunali za kakšen asteroid. Tega, da bi bilo trčenje pogubno za človeštvo oziroma za življenje na Zemlji nasploh, ni potrebno posebej omenjati.
Obhodni čas kroženja asteroida MN4 okoli Sonca znaša 324 let, če pa bi prišlo do trčenja z Zemljo, bi se ob tem sprostila energija okoli 1600 megaton, kar je primerljivo z eksplozijo 36-ih najmočnejših atomskih bomb. Človeštvo ob tem verjetno ne bi bilo popolnoma uničeno, verjetno pa bi umrlo na milijone ljudi, posledice udara pa bi čutili še desetletja.
Znanstveniki Nasinega programa NEOP (Near Earth Object Program) za opazovanje nebesnih objektov, ki potencialno ogrožajo Zemljo, so asteroidu MN4 dodelili oceno 4 na desetstopenjski torinski skali, ki označuje nevarnost trčenja asteroidov z Zemljo. To je doslej najvišja ocena, ki jo je dobil kakšen asteroid.
Če bo do trčenja prišlo, bi se to lahko zgodilo najprej 29. aprila 2029, glede na to, da asteroid opazujejo, pa bi možno mesto, kamor bi trčil asteroid, lahko določili že leta 2013.