V članku, objavljenem v znanstveni reviji Nature, je ekipa znanstvenikov pojasnila, da jim je uspelo razviti več deset kloniranih zarodkov iz izvornih celic deset let starega makakoja.
Izvorne celice so izvlekli iz kloniranih opičjih zarodkov in jih v laboratoriju razvili v zrele srčne in živčne celice. Pri tem so uporabili enako metodo, kot so jo uporabili pri kloniranju ovce Dolly in drugih živali. Tokrat je znanstvenikom prvič uspelo, da so na podlagi te tehnike razvili kloniran zarodek primata. S tem je lahko omogočena tudi preseditev tkiva, ki ga telo ne bo zavrnilo in bo ozdravilo bolezni, kot sta Parkinsonova bolezen in sladkorna bolezen.
Drugi znanstveniki, ki pri 'iznajdbi' niso sodelovali, so napredek pozdravili. Robin Lovell-Badge z državnega inštituta za zdravstveno raziskovanje v Mill Hillu, blizu Londona, je ob tem dejal: "Čeprav rezultati še niso objavljeni, je dosežek zelo pomemben! Do sedaj je namreč obstajal strah, da bo primate težje klonirati."
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.