Zanimivosti

V Sibiriji aretirali medvedko

Divnogorski, 25. 08. 2005 00.00 1 min branja 0

V Sibiriji so aretirali medvedko, ker je prosjačila (Foto: Reuters)

Sibirska policija je aretirala medvedko, ker je prosjačila za hrano. Zdaj je za rešetkami, policisti pa jo hranijo s piškoti in medom.

Lačna medvedka se je ponoči večkrat zadrževala v bližini bara in prosila za hrano, poroča spletna stran Ria Novosti.

V Sibiriji so aretirali medvedko, ker je prosjačila (Foto: Reuters)
V Sibiriji so aretirali medvedko, ker je prosjačila (Foto: Reuters)
FOTO: Reuters

"Medvedka se aretaciji ni upirala," je povedal načelnik mestne policije v Divnogorsku, ki je prepričan, da je samica nekoč živela med ljudmi. "Najverjetneje je pobegnila ali pa jo je lastnik zapustil," je dodal.

Policisti so medvedjo beračico pahnili za rešetke, kjer jo hranijo z medom in piškoti.

So pa zatrdili, da gre le za začasno rešitev. Njen novi dom sicer zagotovo ne bo bližnji zoološki vrt v Krasnojarsku, saj so tamkajšnji oskrbniki sporočili, da imajo tam "dovolj medvedov". Javil pa se je neki nekdanji krotilec cirkuških medvedov, ki je dejal, da bo vzel medvedko, če ne bodo odkrili, kdo je njen lastnik. Kam bo romala prijazna medvedka, še ni znano, mi pa upamo, da jo bodo sprejeli v topel dom, poln medenih kolačev.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1416