
Shuttleworth je za prostor v ruskem vesoljskem plovilu Sojuz-TM34, ki je poletelo na Mednarodno vesoljsko postajo (ISS), odštel 20 milijonov dolarjev, na poti pa spremlja poveljnika misije, ruskega kozmonavta Jurija Gidzenka, in italijanskega letalskega inženirja Roberta Vittorija.
Posadka Sojuza bo na ISS predvidoma prispela v soboto zjutraj po srednjeevropskem času. Po desetdnevni misiji se bo tričlanska posadka na Zemljo vrnila 5. maja.

Glavna naloga tokratne misije, imenovane Marko Polo, je napotitev novega plovila Sojuz na ISS, ki bo služilo kot reševalna kapsula za posadko in pa za obsežen znanstveni program. Shuttleworth sam bo naredil nekaj bioloških poskusov. Podobne poskuse bodo v istem času delali na Zemlji, nato pa jih bodo primerjali. Shuttleworth upa, da bodo rezultati poskusov znanstvenikom pomagali v boju proti aidsu, Alzheimerjevi in Parkinsonovi bolezni.
Južnoafriški milijonar je za to pustolovščino prestal večmesečne intenzivne priprave, naučil se je tudi ruščine, da bo lahko lažje komuniciral s kontrolorji misije v Moskvi.
Pred poletom je izjavil, da je prepričan, da je prav njegov priimek (shuttle pomeni čolniček, tako se imenujejo ameriška vesoljska plovila za večkratno uporabo) eden od vzrokov, da si je prizadeval postati vesoljec. V zvezi z imenom plovila se je Shuttleworth, ki si sicer želi poleteti tudi s shuttlom, pošalil, da "namerava" svoj priimek spremeniti v Sojuzworth.
Prvi turist, ki je poletel v vesolje, je bil aprila lani Američan Dennis Tito, ki pa za razliko od Shuttlewortha ni imel privolitve Ameriške vesolje agencije (NASA). Sicer je tudi Tito ruski vesoljski agenciji plačal 20 milijonov ameriških dolarjev.