Rezultati raziskave neodvisne skupine New Economic Foundation kažejo, da sobarice, varuške in smetarji prinašajo državi precej več koristi kot bankirji, računovodje in zaposleni v reklamni industriji. Po izračunu, ki so ga naredili, vsaka čistilka v bolnišnici na en funt svojega zaslužka državi prinese 10 funtov dodane vrednosti, medtem ko bankirji na funt svojega zaslužka državo stanejo sedem funtov.
Predstavnica raziskovalcev Eilís Lawlor je pojasnila: "Raziskava, pri kateri smo uporabili nove metode pri ocenjevanju dela na podlagi koristnosti poklicev za razvoj družbe, je pokazala, da zaslužki ne kažejo realnih vrednosti poklicev. Ugotovili smo, da menedžerji bank niti malo ne čutijo posledic krize, čeprav se je svetovni finančni sistem skoraj sesul."

Med poklice, ki družbo veliko stanejo, so uvrstili tudi oglaševalce. Ugotavljajo, da prav reklamne kampanje pri državljanih prebujajo občutek nezadovoljstva in jih vzpodbujajo k brezumni porabi. Direktorji in menedžerji reklamnih agencij letno zaslužijo od 50 tisoč pa celo do 12 milijonov funtov in na vsak zaslužen funt državi "odžrejo" 11 funtov. Ekonomske izgube prinašajo tudi računovodje, ker izumljajo vedno nove in nove možnosti, da bi državi plačali nižje davke. Letno zaslužijo od 75 tisoč do 200 tisoč funtov, državi pa za vsak zaslužen funt prinašajo kar 47 funtov izgube.
Na drugi strani pa varuške, čistilke, sobarice in komunalni delavci opravljajo dela, ki državi prinašajo prihodke. Lawlorjeva pravi: "Če pogledamo družbo v celoti, ni v njej nič bolj pomembnega od negovanja otrok. Varuške staršem omogočajo, da lahko nadaljujejo svoje delo in na ta način britanski ekonomiji na vsak zaslužen funt prinesejo dobiček v višini 9,5 funta."
Pomembno vlogo v Veliki Britaniji imajo tudi komunalni delavci, ki skrbijo za recikliranje odpadkov. Vsak funt njihovega zaslužka državi prinese dodatnih 12 funtov zaslužka.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.