Ravasi je poudaril tudi pomembnost tega, da duhovščina v polnosti izkoristi priložnosti, ki jih nudi sodobna tehnologija.
Kardinal, ki v Vatikanu igra vlogo neke vrste kulturnega ministra, je Kristusu pripisal uporabo "tvitov" pred vsemi drugimi. Jezus je "nagovarjal z osnovnimi frazami iz manj kot 45 znakov", kot je na primer "ljubite se med seboj''.
"In tako kot danes na televiziji je sporočilo prenesel skozi zgodbo ali simbol," je še dodal Ravasi.
Kardinal pa je prepričan tudi, da duhovniki in drugi predstavniki Cerkve ne bi smeli zavračati možnosti, ki jih nudi sodobna tehnologija. "Če duhovnik ni zainteresiran za komunikacijo, zanemarja svojo dolžnost," je poudaril.
Vatikan je v preteklih letih močno okrepil svojo prisotnost na spletnih družbenih omrežjih. Prejšnji papež Benedikt XVI. je odprl račun na Twitterju, prek katerega sporočila pošilja tudi sedanji papež Frančišek. Zgolj račun v angleščini ima več kot tri milijone sledilcev.
Se pa Frančišek v svoji komunikaciji zanaša tudi na bolj tradicionalna sredstva. Tako je že večkrat po telefonu poklical vernike, ki so mu pisali, o religioznih vprašanjih v italijanskih medijih pa piše dolga pisma.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.