Raziskovalna skupina je ob obali južne Kalifornije med raziskovanjem morskega dna posnela malo rožnato morsko bitje, ki je navdušilo vse. Ko je ekipa uzrla rožnato žival, so celo hudomušno pomislili, če je nekdo v morje odvrgel prikupno igračko.
Glavonožeč živi v simbiozi z bakterijo Vibrio fischeri, ki so sposobne proizvajati svetlobo v procesu luminescence in tako ustvarijo zanimive barve, ki jih občudujejo vsi.
Glavonožec Rossia pacifica, ki je sorodnik sip, ima prav tako deset lovk, med katerimi sta dve daljši. Nekajcentimetrska žival je nočna plenilka, ki je vešča skrivanja, poleg tega, da imajo sposobnost spreminjanja barve, je njihovo telo prekrito s sluzjo, na katero se primejo pesek in kamenčki. "Imajo res krasno 'nadnaravno moč', namreč, telo lahko prekrijejo s sluzjo, na katero se primejo pesek in kamenčki, tako nastane res dobra kamuflažna srajčka, po potrebi pa to srajčko brez težav 'izklopijo'," je še navdušeno dejala raziskovalka Samantha Wishnak.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.