
Monte je eden od treh psov, ki jih je vzel pod okrilje pasji trener Mark Vette. Izkazalo se je, da je najbolj nadarjen voznik. Sprva se je voznih spretnosti učil na simulatorju, nato pa se je v vožnji preizkusil še za volanom pravega avtomobila, ob pomoči inštruktorja seveda.
''Izpit'' je pred televizijskimi kamerami opravljal v ponedeljek, ko je bil prvič sam v avtomobilu. ''On je prvi na svetu (ki bo vozil avtomobil). Prevozil bo 70 metrov steze, sam bo prestavil v prestavo in pospešil,'' je dejal Vette.
Avtomobil so nekoliko prilagodili, da Monte lahko upravlja s stopalkami, hitrost pa so zaradi varnostnih razlogov omejili.
''Zdaj ima taco na stopalki za plin, desno taco. Volan upravlja z levo taco, tako da v tem položaju pravzaprav vozi,'' je še povedal Vette, medtem ko se je štirinožec peljal po dirkališču v Aucklandu.
Pasji trener je še dodal, da Monte zelo uživa v vožnji in dobro razume, kaj počne.

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.