Miku namreč ni človeška pevka, ampak dovršen računalniški izdelek spretnih grafičnih oblikovalcev in programerjev. Njen glas so ustvarili s pomočjo računalniškega programa Vocaloid.
Njeno ime je mešanica besed hatsu (prvi), ne (zvok) in miku (prihodnost), s čimer so želeli avtorji pokazati, ''da gre za prvi glas prihodnosti''.
Računalniško ustvarjena pevka, ki nekoliko spominja še na eno animirano skupino Gorillaz, je postala na Japonskem pravi glasbeni idol, vse večjo bazo oboževalcev pa pridobiva tudi v tujini.
V Tokiu ''je imela'' v dveh dneh štiri koncerte, 10.000 vstopnic po ceni 6.300 jenov (58 evrov) pa je bilo hitro razgrabljenih.
Po koncertu so bili oboževalci vzhičeni. ''Bilo je absolutno čudovito, moje srce še vedno 'poplesava'. Še vedno ne vem, ali bom lahko spala,'' je o tem povedala 21-letna Juja Ofuji. Nekateri so prišli na koncert oblečeni enako kot Hatsune Miku – kot na primer 19-letna Hazuki Koide: ''Všeč mi je že zelo dolgo. Na njen lanskoletni koncert nisem mogla, sem pa njen nastop videla v kinodvorani. Letos sem si rekla, da jo moram videti.''
Na Japonskem nastopila ''v živo'', drugje v prenosu
Tokijski koncert so sicer prenašali v živo in predvajali v Šanghaju, v Hongkongu in na Tajvanu.
Organizatorji so sicer koncerte oglaševali kot njene ''zadnje''. Več podrobnosti niso želeli izdati, sporočili so le, da so koncerti zadnji ''za zdaj''.
Priložnosti, da bi videl svojo priljubljeno pevko, ni želel zamuditi tudi Avstralec Daniel Noll. ''Ker je bilo rečeno, da je koncert zadnji, smo se res potrudili, da pridemo, saj drugače v prihodnosti ne bo več priložnosti, da jo vidimo,'' je dejal. ''Zakaj mi je všeč? Mislim, da je veliko ljudem dala priložnost, da izrazijo svoja čustva in mišljenje.''
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.