
Vodstvi ameriških televizij sta prepovedali predvajanje reklame za žensko spodnje perilo blagovne znamke Lane Bryant, ki je namenjena ženskam z nekoliko bolj izrazitimi oblinami. Ocenili so, da je manekenka preveč obdarjena, reklama pa zaradi tega neprimerna za predvajanje. Prepoved je dvignila kar precej prahu, saj je odločitev po mnenju mnogih odraz hinavske dvoličnosti in puritanstva, ki si vse bolj utira pot v Ameriko.
Bolj papeški od papeža
Po mnenju kritikov te odločitve v reklamnem sporočilu končno nastopa manekenka z normalno telesno težo in konstitucijo. Predstavniki proizvajalca Lane Bryant so že protestirali pri vodstvih obeh televizij, češ da so žrtev diskriminacije, saj jih ne obravnavajo enako kot druge, denimo Victoria’s Secret. Njihove reklame namreč vrtijo brez težav tudi v najbolj gledanih terminih, ko so na sporedu oddaje, ki jih gledajo tudi otroci.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.