V britanski študiji navajajo, da je takšno špijoniranje vse bolj prisotno pri ženskah. Kar 35 odstotkov predstavnic nežnejšega spola namreč preko Facebooka dnevno spremlja, kaj se v virtualnem življenju dogaja z njihovimi nekdanjimi partnerji.
Strokovnjaki takšne aktivnosti razočaranih žensk primerjajo s spletnimi igrami na srečo. V resničnem življenju pa so ti odstotki precej nižji. Ženske zalezujejo le osem odstotkov moških, medtem ko je vohunjenje za ženskami pri moških zelo redko.
Doktorica Emma Short, psihologinja z Univerze Bedfordshire, je v okviru svoje študije analizirala na stotine odgovorov anketirancev. Ugotovila je: "Ženske svojim nekdanjim partnerjem na Facebook profilu puščajo neprimerna sporočila, pošiljajo jim motečo elektronsko pošto ter ustvarjajo lažne profile, da bi z njimi spet stopile v stik. Facebook je za vohunjenje izjemno priročen, saj se ženska ne počuti fizično ogrožena. Ugotavljamo, da ženske, ki ne morejo v resničnem življenju prevzeti moči nad moškim, to počnejo preko interneta."
Facebook pa je dejansko vir nedlegovanja in ustrahovanja tudi med Slovenci.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.