Drži, da so imeli na Aljaski, pri minus 34 stopinjah Celzija, svetovno prvenstvo v golfu. Ve se, da vsako zimo pripravijo event turnir v golfu v mondenem St. Moritzu. Ne ve pa se, da je igranje golfa pozimi v Sloveniji zagotovo eden najcenejših in dostopnih športov.
Daleč od mondenosti, nagradnih skladov in ostalega blišča. Za slovenski pristop je dovolj taka zima, kot je letos, nekaj palic, dovoljenje za brezplačno zimsko uporabo blejskega igrišča in predvsem veliko volje in vztrajnosti, da odigrate 9 igralnih polj.
Pobuda se je skotila v vse večjem gnezdu GK Eagle. Za uvod se je manjša skupina "oborožila" z lesovi 1, s katerimi se udarja v tem, več kot 600 let starem športu, najdlje.
Na blejski debeli led sta prišla tudi dva slovenska proja, Janez Grilc in Daniel Kraljič, ki je tudi tokrat dokazal, da lahko 42,6 gramsko žogico udari 394 metrov daleč. To je zaenkrat veljavni slovenski rekord, zmerjen z laserskim merilnikom.
Oba proja sta dejala, da bi se je dalo udariti še dlje, če ne bi bilo na jezeru toliko drsalcev. Res pa je, da svetovna prvenstva o tem, kdo ima najdaljši udarec z golf palico, snujejo v ZDA. Tam, kjer je z golfom "okuženih" več kot 25 milijona posameznikov.
Z jezera sta dve skupini golfistov odšli na zasneženo blejsko kraljevo igrišče, ki je pozimi, bolj kot s smučinami, prepredeno s sledmi različne divjadi.
In se je začelo, z udarci so dvigovali snežne oblake "prahu", ugotavljali, da palic ni treba čistiti in da lahko žogico udarjajo skoraj tako daleč kot takrat, ko so polja zelena in pokošena.
Zelenice so bile spremenjene v zasnežene ledenice, žogico pa je bilo treba udariti v manjši, na snegu zarisani, krog okrog smučarske palice.
Analizo udarcev so nato skrbno pregledali za mizo v gostinski golfski sobi predsednika GK Bled Toneta Štiherleta v Radovljici.