Zanimivosti

Zrcalce, zrcalce, povej...

New York/Atlanta, 01. 11. 2006 15.45 1 min branja 0

Sloni se ne ustrašijo svoje podobe v ogledalu

Sloni se prepoznajo v ogledalu, kar jih postavlja ob bok ljudem, je pokazala raziskava.

Preden so začeli raziskovati razmišljanje slonov, so bili znanstveniki prepričani, da se v ogledalu lahko prepoznajo samo ljudje, šimpanzi in delfini. Najnovejša ameriška raziskava pa je pokazala, da tudi sloni v ogledalu spoznajo svojo podobo.

Sloni se ne ustrašijo svoje podobe v ogledalu
Sloni se ne ustrašijo svoje podobe v ogledalu
FOTO: Reuters

V živalskem vrtu v Bronxu v New Yorku so izvedli poskus, v katerem so slonici na čelo narisali črko X, nato pa so jo postavili pred ogledalo. Slonica se je pri gledanju v ogledalu dotikala črke na čelu in jo kar nekaj časa preučevala. Izsledke raziskave so znanstveniki objavili v časopisu Proceedings of the National Academy of Sciences.

Tudi sloni Maxine, Patty in Happy se niso ustrašili ogledala. Večina živali, ki vidi svojo podobo v ogledalu, se namreč prestraši, saj mislijo, da v odsevu vidijo drugo žival. Sloni pa se zavedajo sami sebe in se tako svoje podobe ne ustrašijo, je pojasnil Josh Plotnik z Univerze Emory v Atlanti.


  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420