37-letna gospodinja Lenly Bayabado je sumila, da ima njen mož izvenzakonske ljubezenske avanture. Ker jo je mučila močna ljubosumnost, je možu ponoči med spanjem odrezala spolovilo. Policijski uradnik Rolly Lipata je dejal, da so ubogega moškega kmalu po zločinu z reševalnim vozilom odpeljali v najbližjo bolnišnico v predmestju filipinske prestolnice.
Nesrečnik je šel takoj v operacijsko sobo, kjer so mu v nekaj urah uspešno prišili ud. Vendar zdravniki kljub temu niso optimisti, saj no obstaja nikakršno jamstvo, da bo lahko moški še kdaj lahko normalno spolno občeval.
Nesrečni gospod Bayabado je zanikal vse govorice o tem, da bi varal svojo ženo. Dodal je, da jo ne bo tožil, saj mu se zdi pomembneje obdržati družino s štirimi otroki.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.