Naslovnica

Escada iz rdečih številk

München, 01. 03. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
STA/N.Š.
Komentarji
0

Vodilni nemški koncern ženske mode Escada je v prvem četrtletju poslovnega leta 2000/2001 povečal prihodek za 13,9 odstotka na 371,3 milijona mark. Bruto dobiček se je povečal na 0,8 milijona mark, medtem ko je koncern v istem obdobju preteklega poslovnega leta zabeležil izgubo v višini 6,7 milijona mark.

Escada, ki ima sedež v Aschheimu pri Münchnu, se namerava v prihodnje osredotočiti na blagovni znamki Escada in Laurel. V letu 1999/2000 se je prihodek povečal za dobrih deset odstotkov na 1,6 milijarde mark, dobiček pa se je zaradi izrednih odhodkov zmanjšal z 48,9 na 3,9 milijona mark. V tekočem poslovnem letu, ki se konča 30. oktobra, v Escadi pričakujejo, da bodo zabeležili za 13 odstotkov višji prihodek kot lani, tako da bi znašal dobrih 1,8 milijarde mark, še bolj pa naj bi se povečal dobiček.

Prihodki na ameriškem trgu so se v prvem četrletju zmanjšali za 1,2 odstotka, vendar pa pri Escadi pričakujejo, da se bo potrošnja v ZDA v drugem polletju povečala. Escada dobrih 30 odstotkov prihodkov ustvari na severnoameriškem trgu. Tudi na Japonskem je položaj težak, vendar pa vodstvo pričakuje, da bi lahko v primeru, da bi prodaja na japonskem trgu ostala stabilna, lahko precej izboljšali tržni delež, saj se ponudba luksuznega blaga zmanjšuje. Escada v Aziji ustvari 13 odstotkov prihodkov.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12