Novega jugoslovanskega predsednika Vojislava Koštunico bo o današnjih odločitvah že jutri v Beogradu podrobneje seznanil predsedujoči ministrskemu svetu, vodja francoske diplomacije Hubert Vedrine, in ga ob tej priložnosti še uradno povabil na pogovore z voditelji petnajsterice ob robu bližnjega vrhunskega zasedanja v Biarritzu.
Zunanji ministri EU so na zasedanju v Luxembourgu sprejeli odločitev o takojšnji ukinitvi naftnega embarga in dokončni ukinitvi prepovedi letalskih poletov, za zdaj pa v veljavi še naprej ostajajo sankcije, s katerimi je unija neposredno merila proti posameznikom in podjetjem, povezanim z Miloševićevim režimom.
Tako še naprej ostajajo zamrznjena vladna sredstva in sredstva posameznikov iz prejšnjega režima v tujini, prepovedana ostajajo vlaganje v podjetja, ki so jih vodili "Miloševićevi ljudje" in prepovedano je izdajanje vstopnih vizumov za EU posameznikom, povezanim s prejšnjo oblastjo. Unija sicer zagotavlja, da namerava v kratkem odpraviti tudi te ukrepe, vendar prej zagotoviti, da se z ukinitvijo ne bi okoriščali tisti, ki so Miloševiću ostali zvesti, ali celo sam Milošević.
Poleg tega se je ministrski svet danes odločil, da bo ZRJ odprl vrata v programe za približevanje balkanskih držav EU. Zunanji ministri so se tako zavzeli za hitro ustanovitev skupne delovne skupine EU in ZRJ, ki bo preučila možnosti za napredovanje v smeri sporazuma o stabilizaciji in pridruževanju, novega tipa pridružitvenega sporazuma, ponujenega državam jugovzhodne Evrope. Ministri so se zavzeli tudi za hitro in polno vključitev ZRJ v pakt za stabilnost na jugovzhodu Evrope, saj so prepričani, da bo sodelovanje v tem regionalnem forumu dodatna spodbuda za demokratizacijo in odpiranje države Evropi.