Nemci med štiri v Evropi

Berlin, 13. 09. 2022 22.16 |

M.J., Ž.K., STA
51

Po Španiji, ki je v prvem četrtfinalnem dvoboju premagala Finsko s 100:90, se je v polfinale košarkarskega evropskega prvenstva v Berlinu uvrstila tudi Nemčija po zmagi nad Grčijo s 107:96. Na prvenstvu tako ni več neporaženih reprezentanc. V sredo zvečer, prenos na POP TV in VOYO od 20. ure naprej, bo svojo četrtfinalno tekmo proti Poljski odigrala Slovenija.

Nemčija vs Grčija FOTO: Sofascore.com

Nemčija se je četrtič v zgodovini uvrstila v polfinale evropskega prvenstva. Na domačem zaključnem turnirju 1993 je nato osvojila zlato kolajno, v Srbiji 2005 je bila srebrna, v Turčiji 2001 pa je turnir končala na četrtem mestu. Po odmevni zmagi nad Grčijo se bo v petek v polfinalu pomerila s Španijo. V prvem polčasu se je na parketu dvorane Mercedes-Benz v nemški prestolnici odvijal izenačen in enakovreden boj, v drugem polčasu pa so izbranci kanadsko-finskega strokovnjaka na nemški klopi Gordona Herberta s kolektivno igro povsem zasenčili za mnoge prve favorite letošnjega evropskega prvenstva iz Grčije.

Dennis Schröder
Dennis Schröder FOTO: AP

Nemci so v zadnjem delu tretje četrtine povedli za 15 točk (77:62, 79:64), v končnici dvoboja - slabih pet minut pred koncem tekme je po drugi tehnični napaki in izključitvi v slačilnico jezno odvihral tudi Giannis Antetokounmpo, poleg Slovenca Luke Dončića in Srb Nikole Jokića eden največjih zvezdnikov letošnjega turnirja v Nemčiji, Italiji, Gruziji in na Češkem - pa povedli s 105:93 in razrešili vse dvome o zmagi.

V nemški izbrani vrsti sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovit Dennis Schröder s 26 točkami in osmimi podajami. Franz Wagner in Andreas Obst sta prispevala po 19 točk, izkazal pa se je tudi Daniel Theis s 13 točkami in 16 skoki. V grški izbrani vrsti je Antetokounmpo dosegel 31 točk, osem podaj in sedem skokov, Giannoulis Larentzakis pa je dodal 18 točk.