Nowitzkijev dres je šel pod streho, Nemčija premagala Francijo

Köln, 01. 09. 2022 23.02 |

Milan Doknić
4

Dirk Nowitzki je ravno toliko Dallasov kot nemški državljan. Tekmo v slovenski skupini B med Francijo in Nemčijo je pred začetkom zaznamovala številka 14 legendarnega Dirka Nowitzkega. Njegov dres nemške reprezentance je namreč pristal pod streho. Sledila je tekma med Francozi in Nemci, ki si jo prepričljivo dobili domačini (76:63).

Mark Cuban se je Sanji Modrić pridružil in opravil kratek pogovor

Spektakel si je v družbi lastnika Mavsov Marka Cubana ogledal tudi Luka Dončić. Legendi Nemcev, Dallas Mavericksov in mentorju Dončića se je najprej poklonil nemški predsednik Fran-Walter Steinmeier

"Tvoji uspehi in rekordi so legendarni. Tudi tri leta po tvoji upokojitvi si še vedno ravno tako velik heroj, kot si bil takrat. Ljudje te spoštujejo in v tebi vidijo vzornika. Skok med zvezde športa je lahko hiter, ampak ta slava je lahko tudi zelo kratka. Za pravega heroja odlične predstave niso vedno dovolj. Brez prave osebnosti te tudi največ spretnosti na svetu ne spravi nikamor. Vedno znova si dokazoval, kako izjemna oseba si," je največjega nemškega košarkarja vseh časov opisal nemški predsednik.

"Dirka imam rad, je čudovita oseba in ponosen sem nanj. Tega ne bi mogel zamuditi. Spomnim se njegove prve 'All Star' tekme, ko sva mu s Stevom Nashom rekla, da je tradicija za tiste, ki se tekme prvič udeležijo to, da morajo s seboj vzeti nahrbtnik in zobno ščetko z zobno pasto. Nikoli ne veš, kdaj bomo kam odleteli. Prišel je s svojim malim nahrbtnikom, on je tako prijazen, da nikoli ne bi rekel ne," je svojo anekdoto o začetku poti Nowitzkega s Sanjo Modrić podelil Mark Cuban.

V senci velikana se je igrala tudi tekma domačinov

Francozi veljajo za ožje favorite prvenstva, a tega ne recite domačinom Nemcem. Prvo četrtino so pred očmi slavljenca dobili z izidom 17:13. Dennis Schroeder in Johannes Thiemann sta prednjačila, Francoze pa je Guerschon Yabusele lastnoročno držal v igri. Tudi v drugi četrtini so domačini zadržali prvotni tempo in jo dobili z 21:18. Na polčas so torej domači šli s prednostjo sedmih točk (38:31). Ta se je na začetku drugega polčasa hitro stopila, saj so se Francozi zbudili in z delnim izidom 8:0 ujeli Nemce. A odlična podpora domačih navijačev je bila močan veter v jadra poletnih Nemcev, ki so v zadnjo četrtino vstopili še z večjo prednostjo, kot v tretjo (57:43). Ta prednost je bila zadostna za to, da se jim zahodni sosedje do konca tekme niso več zares približali. Končni rezultat je bil 76:63.