Pilot reaktivca Maurizio Cheli je aktualnega prvaka formule 1 premagal v dveh od treh preizkušenj. Dirkalnik je bil hitrejši na krajši, 600 metrov dolgi progi, letalo pa na obeh daljših, dolgih 900 in 1.200 metrov.

Spektakel je nekoliko pokvarilo slabo vreme, saj je bila steza na letališču mokra in ni omogočala, da bi dirkalnik formule 1 razvil najvišjo hitrost. Kljub temu je Schumacher najkrajšo preizkušnjo dobil, pa čeprav številnim gledalcem po nekajsekundnem dvoboju ni bilo povsem jasno, kdo je prvi prečkal ciljno črto. Posnetki so pokazali, da je bil Schumacher hitrejši za 0,2 sekunde oziroma nekaj metrov. Na daljših razdaljah pa precej šibkejši motor v Ferrariju ni imel možnosti, čeprav se je Schumacher dobro boril: reaktivec je na 900 metrov dolgi progi slavil z enako prednostjo, kot je izgubil prvi dvoboj, še prepričljivejši pa je bil Cheli na 1.200 metrov dolgi stezi, ko je Schumija premagal za dve sekundi.

"Če bi imel krila, bi zmagal. Bilo je spektakularno in zanimivo. Prireditev je uspela, mislim, da so tudi gledalci lahko uživali. Bilo je tudi precej manj pritiska kot na dirkah formule 1," je Schumacer ocenil nenavadno dirko. "Vsakdo je lahko kralj v svojem okolju. Prav rad bi se kdaj preizkusil tudi v formuli," pa Cheli, testni pilot Eurofighterja in nekdanji astronavt, svoje zmage ni obešal na veliki zvon.
Prireditve se je udeležil tudi italijanski obrambni minister Antonio Martino, eden od pobudnikov akcije. Tako ni nikogar presenetilo, da je gledalce zabavala vojaška godba, prizorišče pa so preletavala vojaška letala. Kritiki pa so prirediteljem že postavili vprašanje o smiselnosti takšnih dvobojev in zapravljanju denarja in goriva.