Če bo potrjevanje dokumentov gladko potekalo, jih bosta predsednik komisije Romano Prodi in komisar za širitev Günter Verheugen ob 14.30 predstavila v Evropskem parlamentu, nato pa poročila izročila tudi diplomatskim predstavnikom posameznih kandidatk. Ker za danes ni bilo predvideno plenarno zasedanje Evropskega parlamenta, bosta vsebino poročil in pristopne strategije Prodi in Verheugen predstavljala na predvidoma uro in pol trajajočem sestanku predsednikov poslanskih skupin, ki se ga lahko udeležijo vsi poslanci.
Poročila o napredku komisija pripravlja o vseh trinajstih kandidatkah za članstvo: o Sloveniji, Poljski, Češki, Madžarski, Estoniji, Cipru, Malti, Slovaški, Latviji, Litvi, Romuniji, Bolgariji in Turčiji. Letošnja sodba komisije bo v primeru večine kandidatk po pričakovanjih napisana v razmeroma ugodnem tonu. Najostrejše kritike so pričakovane na račun Romunije zaradi prepočasnih gospodarskih reform ter v primeru Turčije, ki jo znova čakajo opozorila zaradi nize stopnje spoštovanja človekovih pravic.
Pri Sloveniji bo Bruselj predvidoma zadovoljen s splošnim tempom sprejemanja zakonodaje, še posebej s področja notranjega trga, bo pa na državo naslovil tudi nekaj opozoril, ki jih je Slovenija s strani Evropske komisije redno deležna. Bruselj Sloveniji med drugim očita, da še vedno ni ukinila prostocarinske prodaje, da postopek denacionalizacije prepočasi poteka, da še vedno ni privatizirala bank in zavarovalnic, prepočasi po mnenju komisije država napreduje tudi v smeri reforme javne uprave.