
Fenerbahčeju je Evropska nogometna zveza (Uefa) zaradi vpletenosti v prirejanje izidov že prepovedala nastope v vseh evropskih tekmovanjih za dve sezoni, na današnjem zaslišanju na Casu, ki je sprva zadržal odločitev o prepovedi Uefe, je arbitraža kazen potrdila. Cas je pred časom ukinil Uefino kazen in Fenerbahče je lahko nastopal v tretjem predkrogu lige prvakov, kjer je bil uspešen, tako da se je v zadnjem krogu kvalifikacij za najelitnejše klubsko tekmovanje meril z angleškim prvoligašem Arsenalom in izgubil obe tekmi (0:3, 0:2). S tem se je Fenerbahče po tekmovalni plati uvrstil v evropsko ligo, kjer pa bo zdaj nastopil drug klub, o čemer bo v četrtek odločala Uefa.
Uefa je tudi Harkovu zaradi prirejanja izidov tekem odvzela pravico do nastopanja v evropskih tekmovanjih v sezoni 2013/14. Cas je že pred tednom dni potrdil odločitev Uefe, vendar so se Ukrajinci znova pritožili in Cas je danes znova odločal, vendar je kazen ostala nespremenjena. Že pred tem je bilo odločeno, da bo v zadnjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov proti nemškemu Schalkeju igral Paok iz Soluna. Schalke je na domačem igrišču na prvi tekmi igral 1:1, nemški predstavnik pa je na povratni tekmi sinoči slavil s 3:2 in se uvrstil v ligo prvakov.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.