Pop in

Filma razburila Američane

Washington, 07. 01. 2004 00.00 1 min branja 0

Bush najverjetneje ni najbolj zadovoljen, da ga nekateri primerjajo s Hitlerjem

Dva kratka filma, v katerih ameriškega predsednika Busha primerjajo z Adolfom Hitlerjem, v ZDA že več dni skrbita za razburjenje.

Bush najverjetneje ni najbolj zadovoljen, da ga nekateri primerjajo s Hitlerjem
Bush najverjetneje ni najbolj zadovoljen, da ga nekateri primerjajo s Hitlerjem
FOTO: Reuters

V enem od dveh 30-sekundnih videospotov, objavljenih na spletni strani liberalne organizacije MoveOn.Org se Bushev obraz spreminja v Hitlerjevega, zraven pa stoji napis: "Bog mi je ukazal napasti Al Kaido. In nato mi je ukazal zgrabiti Huseina."

Predsedujoči nacionalnega odbora republikanske stranke Ed Gillespie je film označil kot "najslabšo in najbolj odvratno obliko političnega sovražnega govora". Pri tem je na televizijski mreži CNN zahteval opravičilo. Več judovskih organizacij v ZDA, med njimi center Simona Wisenthala v Los Angelesu, pa je menilo, da je "groteskno in moralno gnusno" Hitlerja uporabljati v tovrstnem kontekstu.

Gibanje MoveOn.Org je sporna videospota objavila v okviru natečaja, v katerem je ljudi pozvala, naj pošljejo 30-sekundni politični videospot, v katerem bi bila prikazana "resnica o Georgeu Bushu". Videoamaterji so poslali okoli 1500 prispevkov. Spornih filmov sicer ni med 15 finalisti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1450