Preden je postala znana kot malčica Hope, je štiriletna Anjelica Castillo živela skupaj s sedmimi ljudmi v stanovanju v Queensu. Tja jo je pripeljal njen oče, saj sta se z materjo ločila. Ko se je oče odločil, da se bo vrnil v rodno Mehiko, je deklico pustil pri sorodnikih. V stanovanju v Queensu je bila deklica leta 1991 umorjena. 22 let so detektivi prosili javnost za kakršne koli informacije in to poletje so končno dobili sled, ki jih je pripeljala do dekličine matere in na koncu do njenega morilca.
Kot smo poročali, je 52-letni Conrado Juarez, bratranec dekličinega očeta, med zaslišanjem v soboto priznal, da je Anjelico ubil. Priznal je, da jo je spolno zlorabil, nato pa zadušil z blazino. Priznal je, da jo je s pomočjo svoje sestre dal v hladilno torbo in njeno truplo skril pod pločevinkami kokakole. In priznal je, da je poklical taksi, se odpeljal v gozd ob newyorškem Henry Hudson Parkwayju in torbo tam odvrgel.
A priznanje, ki so ga policisti dobili med zaslišanjem, ni dovolj. Juarez se je namreč pred sodnikom izrekel za nedolžnega. Njegov odvetnik Michael J. Croce nasprotuje priznanju, ki ga je opisal kot "čudežnega". Opozoril je, da so policisti Juareza zasliševali približno 12 ur in da je bilo priznanje lahko tudi izsiljeno. Sam še ni videl izjave svoje stranke, tožilstvo pa mu še ni posredovalo forenzičnih dokazov, ki bi Juareza povezali s smrtjo otroka. Če je Juarez policistom res priznal, da je Anjelico ubil, pa je po besedah odvetnika to storil tudi zato, ker slabo zna angleško in tako ni vedel, kaj točno ga policisti sprašujejo.
Detektivi in tožilstvo medtem vztrajajo pri svojih ugotovitvah. Prepričani so, da imajo v rokah morilca malčice, preverjajo pa tudi informacije, da je Juarez spolno zlorabljal nekatere druge sorodnike. Prepričani so, da Anjelice ni prvič zlorabil na dan, ko jo je ubil.

Policistov nihče ni obvestil, da je Anjelica izginila
Policisti so vrsto let glede umora deklice tavali v temi tudi zato, ker nihče ni prijavil, da deklico pogreša. O njenem izginotju ni spregovoril nihče od ljudi, ki so si z malčico delili dom. Tudi njeni starši niso nikoli poklicali policije in povedali, da pogrešajo hčerko.
Na molk dekličinih svojcev naj bi vplivalo tudi to, da so številni v ZDA živeli ilegalno. Juarez in njegova sestra naj bi po tem, ko sta skrila dekličino truplo, sorodnikom dejala, da Anjelica ne bo prišla domov in da naj nič ne sprašujejo. Ubogali naj bi ju ravno zato, ker so bili ilegalni priseljenci. Detektivi napovedujejo, da bodo zadevi prišli do dna in da bodo vsi, ki so pomagali, da je bila smrt deklice toliko časa nekaznovana, na koncu odgovarjali za svoja dejanja.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.