Mineva že šesti dan, odkar se je porušila tovarna Rana Plaza v Bangladešu. Reševalna akcija, v kateri si pomagajo tudi z žerjavom, še vedno poteka, a oblasti se bojijo, da preživelih ne bodo več našli.
Po zadnjih podatkih je v sredinem zrušenju osemnadstropne stavbe umrlo najmanj 380 ljudi, številne še pogrešajo. Uradna številka pogrešanih ni znana. V stavbi je bilo okoli 3000 ljudi, preživelo je 2430 oseb.
Med reševalno akcijo je včeraj izbruhnil tudi požar, ko so reševalci skušali priti do ene izmed preživelih. Pri tem so bili ranjeni štirje gasilci. Oblasti so še sporočile, da ženska, ki so jo reševali, ni preživela.
Aretirali so šest oseb
Skupno so oblasti aretirale šest oseb. Lastnik stavbe je obtožen uboja iz malomarnosti. Takšna obtožnica bremeni tudi dva vladna inženirja, ki sta izdala dovoljenja za gradnjo. Poleg njih sta aretirana še dva lastnika tovarn, ki so domovale v stavbi.
Lastnika stavbe Mohammeda Sohela Rano so ujeli na begu. Skrival se je vse od porušenja, oblastem pa ga je uspelo ujeti, potem ko so dobili namig, da skuša prečkati indijsko mejo.
Novico so objavili tudi na kraju tragedije in reševalci so se je razveselili in jo pospremili z glasnim aplavzom.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.