Naslovnica

Franchitti zmagal v Portlandu

Portland, 01. 07. 2001 00.00 |

Škot Dario Franchitti (Honda-Reynard) je zmagovalec osme letošnje preizkušnje ameriške serije CART. Na dirki v Portlandu je drugo mesto osvojil Američan Memo Gidley (Toyota-Lola), tretji pa je bil njegov rojak Brian Herta (Ford-Cosworth-Reynard). Šved Kenny Brack (Ford-Lola) je s šestim mestom zadržal vodstvo v skupnem seštevku tekmovanja. Naslednja dirka serije CART bo 15. julija v Torontu.

Franchitti je svojo sedmo zmago v karieri dosegel predvsem s tveganjem pri postankih v boksih. Na prvo mesto 200 milj dolge dirke na letališču Burke Lakefront se je prebil 12 krogov pred koncem, ko se je vodilni Gidley odločil še za en obisk pri mehanikih. Do konca dirke je Franchitti zdržal v vodstvu, čeprav ga je Gidley s svežo zalogo goriva preganjal do zadnjega metra, takoj po ciljni črti pa je Škotu zmanjkalo goriva. "S 14. mesta na startu sem padel na zadnje, ker sem se izogibal nesreči. Nato pa smo napravili odlično delo, tudi moštvo v boksih. Na koncu je bilo tesno, Memo in Brian sta me lovila, a je le šlo," je bil po prvi letošnji zmagi zadovoljen Francitti.