Hrvaški sabor pa naj bi jutri na zaprti seji razpravljal o dveh zapečatenih obtožnicah ter o sodelovanju Hrvaške in haaškega sodišča. Seje sabora naj bi se udeležil tudi hrvaški premier Ivica Račan, ki naj bi poslancem povedal, ali je v obtožnicah navedeno tudi, da sta bili vojaški operaciji Nevihta in Blisk organizirani s ciljem etničnega čiščenja in genocida nad 150.000 hrvaškimi Srbi. Predstavniki Hrvaške socialno liberalne stranke (HSLS) Dražena Budiše so napovedali, da bodo jutri od Račana zahtevali, naj jim pokaže pisne pripombe, ki jih je glavni tožilki haaškega sodišča Carli Del Ponte poslal 8. junija po prejemu obtožnic.
V saboru danes niso mogli doseči soglasja, ali in na kakšen način bodo obvestili javnost o izidih zaprte seje oziroma, ali bodo sprejeli sklepe, ki bodo vlado obvezali k določenemu načinu sodelovanja s haaškim sodiščem. V nedeljo pa naj bi sabor glasoval o zaupnici vladi, ki jo je zahteval hrvaški premier, potem ko je vlada minuli konec tedna sprejela odločitev o izročitvi generalov. Zaradi te odločitve so odstopili štirje ministri iz vrst HSLS.
Upokojeni general Ante Gotovina, ki naj bi se po podatkih medijev prav tako nahajal na obtožnici, je prek medijev sporočil, da se ne namerava predati haaškemu sodišču. Nihče ne ve, kje se Gotovina nahaja, hrvaški mediji pa ugibajo, da se dobro skriva nekje na Hrvaškem. Hrvaški dnevnik Večernji list je danes poročal, da se je Gotovina že obrnil na svojega odvetnika, ne glede na to, da se ni pripravljen predati haaškemu sodišču.