Pop in

Gibson s tožbo do milijonov

Los Angeles, 09. 06. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Podjetje Mela Gibsona Icon Distribution Inc. je v sporu v zvezi z dohodkom od filmske uspešnice <em>Kristusov pasijon</em> vložilo tožbo proti verigi kinematografov.

Gibsonu filmska uprizoritev Kristusovega križanja prinaša velike denarce, če ne gre drugače, tudi s tožbo (Foto: Reuters)
Gibsonu filmska uprizoritev Kristusovega križanja prinaša velike denarce, če ne gre drugače, tudi s tožbo (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

Kot poročajo ameriški mediji, želi Gibsonovo podjetje od največje ameriške verige prikazovalcev, Regal Entertainment Group iz Los Angelesa, iztožiti plačilo v višini več kot 40 milijonov dolarjev. V tožbenem predlogu je navedeno, da se prikazovalci niso držali poslovnih dogovorov. Namesto dogovorjenih 55 odstotkov vrednosti prodanih kino vstopnic jih je Regal Gibsonovi firmi odvedel le 34 odstotkov. Sporni film o Jezusu avstralskega režiserja je kinematografom v severni Ameriki prinesel skoraj 370 milijonov dolarjev.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20